REKLAM
X

Kaşık çatalları parlatın
Bir kap sıcak suyun içerisine bulaşık makinesi tableti atın ve kaşık ve çatallarınızı da içerisine koyun.1 saat bekletin ve bolca su ile durulayın.Tüm lekelerden kurtulurken ışıl,ışıl parladıklarını göreceksiniz Balkon masa sandalyelerini temizleyin Balkon veya bahçenizdeki plastik sandalyeler masalar bir müddet sonra gerek dış faktörlerden gerekse tozlardan kirlenip lekelenmelere maruz kalabilir. Bunun içinde bir kovaya sıcak su koyun ve içerisine bulaşık makinesi tableti ekleyip bu karışımla silin. Plastikleriniz ilk günkü hallerine dönecektir

Fritöz temizliği
Fritöz temizlemek gerçekten zordur. Neyse ki, bulaşık makinesi tableti bu görevi çok daha kolay hale getirebilir. Boş fritözü yaklaşık dörtte üç oranında ılık suyla doldurun ve bulaşık makinesi tableti ekleyin. Fritözün sepetini de içinde bırakın. Fritözü çalıştırın, ancak 90 dereceden daha sıcak olmamasına dikkat edin. Yaklaşık 10 dakika fritözü çalıştırmaya devam edin. Sonra, fritözü sıcak su ile yıkayın.

Koku giderme
Evde oluşan balık gibi ağır yemek kokularını yok etmek için de bulaşık makinesi tableti kullanabilirsiniz. Su dolu büyük bir tencereyi ocağa koyun ve bulaşık makinesi tabletini de suyun içine atın. Bulaşık makinesi tabletli su evdeki tüm kokuları emecektir. Yoksa bulaşıkları yıkayıp mı makineye koyuyorsunuz?

Kahverengi lekeler
Kahve ve çay lekelerinin çıkmadığı kupa ve bardakları da yine çamaşır makinesi tableti ile pırıl pırıl yapabilirsiniz. Bir kaba sıcak su ve bulaşık makinesi tableti koyun ve karışımı tüm lekeli kupalara aktarın, 1 saat bekletin. Kahverengi lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Sarı lekeler
Çıkarılması zorlu lekelerden biri de beyaz tişörtlerdeki sarı lekelerdir. Özellikle koltuk altlarındaki sarı lekeleri çıkarmak zordur. Bulaşık makinesi tableti sizin için bu sorunu çözecektir. Tek yapmanız gereken çamaşır makinenize bir bulaşık makinesi tableti eklemek.

Yanmış tencere ve tavalar
Tencere ve tavalardaki yanmış yemekleri çıkarmak normal deterjanlarla ve normal yıkamayla neredeyse imkansızdır. Bulaşık makinesi tableti burada da imdadınıza yetişir. Yanan tencere veya tavaya su ve tablet koyun ve kaynaması için ocağı açın. Su biraz kaynadıktan sonra tencere veya tavayı süngerle temizleyin.

Info: You can navigate between photos via arrow keys.
COMMENTS

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ