4 Bademi Suda Bekletme

 • 13 November 2022
 • 1.196 kez görüntülendi.
4 Bademi Suda Bekletme
REKLAM
X
Gerçek bir doğal mucizeye şahit olmak istiyorsanız 4 adet bademi bir gece suda bekletmelisiniz! Suda bekleyince içindeki enzimleri aktif hale gelen badem, faydalarıyla vay be dedirtecek. Magnezyum, çinko, kalsiyum, omega 3 ve E vitamini ve mineral açısından zengin olan badem, suda bekledikçe içeriğindeki enzimleri açığa çıkarır. Islanan bademi vücudumuz hızlı bir şekilde hazmeder ve sindirir. Her gün yediğiniz 4 adet suda beklemiş badem; Enerji verir. İçinde bulunan bakır, riboflavin ve magnezyum metabolizma hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Suda bekleyen badem; potasyum, tekli doymamış yağ ve protein yönünden güçlüdür. Badem, damarlara zarar veren iltihabı söker. E vitamini sayesinde ise kalp rahatsızlıklarını en aza indirir. Aynı zamanda içeriğindeki magnezyum ani kalp krizini önler Kolesterol probleminiz varsa bunun için günde 4 adet ıslatılmış badem tüketebilirsiniz. Bademde bulunan E vitamini ve kalsiyum, kolesterol seviyesini dengeleyecektir. Bünyesinde bulunan vitamin ve enzimler sayesinde kemikleri, dişleri güçlendirir. Özellikle 30 yaş üstü kadınların günde bir avuç badem yemesi önerilir çünkü osteoporoz ile savaşabilen güçlü bir gıdadır.
Düzenli olarak tüketildiğinde vücutta zararlı maddelerin birikmesine engel olacaktır. Kolon aracılığıyla yiyeceklerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kolon kanseriyle mücadele eder. Beyin gelişimini destekler. Riboflavin ve L-karnitin beyin aktivitesine olumlu katkı sağlar. Düzenli olarak tüketildiğinde alzheimer’dan korur. Bir avuç suda bekletilmiş badem yemek, Hindistan gibi birçok ülkede bir gelenektir . Birçoğumuz için garip veya sıradışı görünen bir gelenek olsa da; yetersiz sindirim veya yüksek tansiyon gibi yaygın sorunları tedavi etmemize yardımcı olabilecek dikkate değer faydalar içeriyor. Ayrıca, her gün kahvaltıda 5 adet suda bekletilmiş badem yemeye alışırsak, kilo kaybını arttırmak için mükemmel bir besin takviyemiz olacaktır . İşte size bu konuda size yardımcı olacak bu doğal çözümün tüm anahtarları. Not alın!
 1. Suda bekletilmiş badem çok yararlı
Badem, sağlığımızla ilgilenen yemişlerdendir. Aslında, popülaritesi ve faydaları o kadar iyi bilinmektedir ki, birçoğumuzun günlük olarak çiğ badem tüketmesi çok yaygındır.
 • Şimdi bilmemiz gereken ilginç bir gerçek var: tüm faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için, gece boyunca ıslanmalarına izin vermeliyiz.
 • Bu sayede, onu koruyan ve sırayla bademin doğal enzimlerinin bir inhibitörü olarak işlev gören kahverengi kabuğu ortadan kaldırabiliriz.
 • Ayrıca bademler suyun içinde yumuşarlar, çiğnenmeleri ve sindirilmeleri daha kolaylaşır.
 • Sadece günde 5 tane badem tüketerek hafızamızı geliştirebiliriz. E vitamini, çinko, kalsiyum, magnezyum ve omega 3 esansiyel yağ asitlerini alırız.
See also  What is IMODIUM used for: View Uses, Side Effects, Price
 1. Sindirime Yardımcı
Suda bekletilmiş badem , besinlerinizi daha iyi sindirmemize yardımcı olacak olan sindirim enzimlerinin salgılanmasını destekler. Buna karşılık, bademleri en az 8 saat suda bekletmek, içindeki yağların sindirilmesinde bize yardımcı olan çok güçlü bir bileşen olan enzim lipazının salınmasına yardımcı olur.
 1. Kilo Vermeye Yardımcı
Tekli doymamış yağlar ve bademde bulunan omega 3 yağ asitleri kilo verme konusunda bize birçok yönden yardımcı olur:
 • Doygunluk sağlarlar.
 • Kabızlıktan korurlar.
 • Yağları sindirmemize yardım ederler.
 • Kas kütlesini güçlendirir .
 • Metabolik sendromla savaşırlar.
 1. Kalbe Çok Faydalı
Hepimizin bildiği gibi, kalp bakımı için en çok tavsiye edilen kuruyemişler fındık ve türevleridir. Bununla birlikte, bademler de aynı şekilde faydalıdır. Badem düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL veya “kötü” kolesterol) azaltmamıza yardımcı olur. Günde 5 ıslatılmış badem yemek, damarları ve atardamarları korumak; kan dolaşımını teşvik etmek ve atardamarların sağlığını optimize etmek için minerallerini ve antioksidanlarını daha iyi kullanmamıza yardımcı olacaktır.
 1. Çok güçlü bir E vitamini kaynağıdır.
Suda bekletilmiş badem iyi bir antioksidan kaynağıdır (özellikle E vitamini ). Bu vitamin her şeyden önce, kahverengi derisi bademden alındığında ortaya çıkar. Ek olarak, bademde mevcut olan su sayesinde onu daha iyi çiğneriz ve tüm bunlar yaşlanmayı ve iltihaplanmayı önleyebilen söz konusu E vitamininin çok güçlü bir kaynağı olmasını sağlıyor . Buna karşılık, yüksek antioksidan içeriği, kanser başlangıcı ile savaşmamıza yardımcı olur.
 1. Suda Bekletilmiş Badem Çocuklar İçin Çok İyidir
Çocuklara her gün 4 ila 6 adet suya batırılmış badem yedirmeye alışırsak, yeterli beyin gelişimlerini desteklemeye yardımcı oluruz. Bademler folik asit ve esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir, hafızayı keskinleştirmek ve çocukların zekasını geliştirmek ve kemiklerinin ve kaslarının doğru gelişimini desteklemek için çok uygundur . Sonuç olarak: Bademler, tükettiğimiz herhangi bir şekilde çok besleyici olduğu doğru olsa da, besinlerinden daha iyi yararlanabilmek ve daha iyi sindirmek için tüketmeden en az 8 saat önce suda bekletmenizi tavsiye ederiz.
COMMENTS

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ